Loading...

Havalandırma Tesisatı

Havalandırma tesisatı konforlu yaşamının bir gereğidir. Split klimalar bizlere havalandırma yapmadan ısıtma ve soğutma sağladı. Fakat içeriye oksijen girmeden, içerideki kötü hava, havalandırma tesisatı ile dışarı atılmadan, konforun sağlanamayacağı tekrar anlaşıldı. Havalandırma tesisatı sadece konforun bir gereği değildir. Endüstride havalandırma tesisatının önemi daha fazla anlaşılmaktadır. Bazı yerlerde sağlıklı bir ortam oluşturulması adına ısıtma ve soğutma olmasa bile havalandırma tesisatı zorunlu olmaktadır.

Havalandırma tesisatında mutlaka bir aspiratör kullanılır. Buna mekanik havalandırma denilir. Havalandırma sisteminde kullanılan aspiratörlerin çok değişik tipleri vardır. Havalandırma tesisatında havalandırma kanalları galvanizli, alüminyum, paslanmaz saçtan, tekstil malzemeden (kumaş kanal); yuvarlak, oval veya dörtgen kesitte imal edilirler. Havalandırma tesisatında kullanılan hava kanallarına gerekli durumlarda değişik boya türleri tatbik edilebilir.

Mutfak havalandırması, kapalı otopark havalandırması, duman egzozu, sığınak havalandırması, endüstriyel havalandırma en çok kullanılan havalandırma sistemlerindendir.

ÜCRETSİZ SERVİS VE KEŞİF

Hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.