Loading...

Kuru Yangın Söndürme Sistemleri

Sistemin Önemi

Yangın tesisatları binalarda, iş yerlerinde ve benzeri daha birçok yerde hayati öneme sahiptir. Yangının hızlıca söndürülmesi hem can hem de mal kaybını önlemede çok işe yarar. Çeşitli yangın tesisatları vardır ve bu tesisatlar arasında istenilen kullanılabilir. En fazla tercih edilen yangın söndürme tesisatlarından bir hanesi ise kuru sistem yangın tesisatı olarak ön plana çıkıyor. Bu tesisat modelinde yangın durumunda su püskürtülecek olan borularda su bulunmaz. Bunun aksine yangın tespit edildiği zaman su akışı sağlanır. Bu şekilde çalışan kuru sistem yangın tesisatı hem kullanışlı hem de faydalı olması sayesinde yaygın tercih edilir. Kuru sistem yangın tesisatı kullanılan yerlerde borulardan su sızması ve benzeri sorunlar ortaya çıkmaz.

Bu sorunların ortaya çıkmaması da özellikle şirket ve işletme gibi yerler için çok önemlidir. Aynı zamanda soğuktan dolayı donma ihtimali bulunan yerlerde de kuru sistem tesisatları daha mantıklı bir seçenek olur. Bu sayede borularda su olmadığı için herhangi bir donma yaşanmaz ve yangına etkili bir şekilde müdahale edilebilir.

 

Neden kuru yangın söndürme sistemi ?

Yangın meydana gelme ihtimali her yerde vardır. Bu ihtimale karşı yangın tesisatları hayati bir öneme sahip oluyor. Kuru sistem yangın tesisatları ise insanların en fazla tercih ettiği söndürme sistemleri arasında yer alır. Bu sistemde yangının söndürülmesi oldukça hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Damlama, sızıntı ve donma gibi ihtimallere karşı borularında su bulunmayan bu tesisatta yangın tespit edildiği zaman su akışı başlar ve söndürme işlemine geçilir. Bunun öncesinde ise borular ya basınçlı hava ile ya da azot gazı ve benzeri şeyler ile dolu olabilir. Yangın tespit edildiği an su akışına izin verilir ve belirli noktalardan püskürtme yapılır. Bu sayede de yangına müdahale edilir. Kuru sistem tesisatlar hem etkili kullanım imkânı hem de hızlı söndürme özelliği ile ilk tercihler arasında yer alıyor. Bu tesisat sayesinde hem yangın durumunda sistemin çalışacağına dair bir kuşku oluşmaz hem de su akışı saniyeler içinde sağlanarak yangının söndürülmesi sağlanır.

ÜCRETSİZ SERVİS VE KEŞİF

Hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.